• DIETA KETOGENICZNA WEGAŃSKA, GOTOWY JADŁOSPIS MIESIĘCZNY 1800 kcal

GOTOWY JADŁOSPIS KETOGENICZNY WEGAŃSKI, MIESIĘCZNY (1600-2200 kcal)

KALORYCZNOŚĆ
1600
CZAS TRWANIA
MIESIĘCZNA
119.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty lub droga elektroniczna 0
Kurier (Pobranie) 0
Paczkomaty InPost 12
Poczta Polska 15
Poczta Polska (Pobranie) 20
Kurier 35
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 882702015

Zostaw telefon

GOTOWY JADŁOSPIS KETOGENICZNY WEGAŃSKI MIESIĘCZNY to propozycja dla osób chcących skorzystać z korzyści diety ketogenicznej, nie rezygnując z roślinnego odżywiania.

Czym jest gotowy plan dietetyczny ?  To rozwiązanie dla osób, które chcą zmienić obecną dietę, lecz nie chcą lub nie mogą skorzystać z indywidualnego, spersonalizowanego programu. Pokazuje, z czego powinny składać się zdrowe posiłki i jakie porcje są prawidłowe.

Proponowany gotowy jadłospis ketogeniczny wegański miesięczny ułożony został w oparciu  o najnowsze rekomendacje i zalecenia dietetyczne dotyczące diety ketogenicznej oraz wegańskiej. W jadłospisie znajdziesz różnorodne przepisy na odpowiednio zbilansowane posiłki .

Plan zakłada 4 posiłki dziennie, z których jeden skonstruowany jest tak, aby osoby preferujące większą częstotliwość , mogły podzielić go sobie na dwa, uzyskując w ten sposób 5 posiłków dziennie.

Skorzystaj z darmowego internetowego kalkulatora, aby wyliczyć kaloryczność diety, która będzie dla Ciebie najlepsza lub skorzystaj z mojej pomocy, kontaktując się mailowo dietetyk@lbdiet.com .

Możesz skorzystać również z gotowego jadłospisu 3-miesięcznego, 2-miesięcznego,2-tygodniowego  i tygodniowego. Zerknij do oferty!

 

Dieta ketogeniczna,z ang. LCKD(low-carb ketogenic diet), należy do grupy diet  niskowęglowodanowych. Większość diet niskowęglowodanowych, jak dieta Adkinsa, Dukana, Kwaśniewskiego, zakładają dzienne spożycie węglo-wodanów na poziomie nieprzekraczającym 130 g dziennie. W diecie ketoge-nicznej najczęsciej przyjmuje się jedno z dwóch założeń: 

I.    Dzienne spożycie węglowodanów poniżej 50 g LUB

II. Całkowita ilość kalorii przyjętych z diety nie przekracza 10% . 

Badania dowodzą, że diety niskowęglowodanowe przynoszą szybszą redukcję masy, większy wzrost stężenia dobrego cholesterolu HDL i znaczniejszy spadek stężenia triglicerydów. (Oraz spadek stosunku triglicerydów do HDL). Długoterminowo dieta ketogeniczna, niezależnie od aktywności fizycznej, wpływa na wybór substratu energetycznego na poziomie ekspresji genów. W energochłonnych narządach, sercu i mięśniach szkieletowych powoduje zwiększenie ekspresji genów związanych z wykorzystaniem lipidów.

Inne badania sugerują, że dieta ketogeniczna poprzez ograniczenie cukru działa protekcyjnie na choroby sercowo-naczyniowe(CVD). Chroni głównie przed tymi występującymi w związku z mechanizmami obejmującymi subkliniczne zapalenie. Występuje związek między wybranymi składnikami diety. Cukry wpływają dodatnio, z kolei wielonienasycone kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy ujemnie na stężenie białka C-reaktywnego (odpowiada ono za reakcje zapalne).

 

Co więcej, zauważono pozytywny wpływ diety ketogenicznej na chorych na Alzheimera, obserwując złagodzenie objawów i poprawę zdolności poznawczej. Coraz częściej pojawia się określenie tej choroby tzw. cukrzycą typu III, wykazując korelację wysokiego stężenia węglowodanów na rozwój choroby.

 Diety niskowęglowodanowe okazują się skuteczne w terapii niektórych nowotworów, zwłaszcza glejaków.  Jednak nieprawidłowo zbilansowane, mogą prowadzić do poważnych niedoborów witamin i minerałów. Dlatego osoby na początkowym etapie diety powinny skorzystać z wiedzy i pomocy profesjonalisty, dietetyka lub lekarza.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie