
-
-
Koszyk jest pustySuma 0
-
GOTOWY JADŁOSPIS KETOGENICZNY, MIESIĘCZNY 1900 kcal






Wysyłka w ciągu | 24 godziny |
Cena przesyłki | 0 |
Dostępność |
Duża dostępność
|
Waga | 0.15 kg |
Kod kreskowy | |
EAN |
Zamówienie telefoniczne: 882702015
Zostaw telefon |
GOTOWY JADŁOSPIS KETOGENICZNY MIESIĘCZNY to propozycja dla osób chcących skorzystać z korzyści diety ketogenicznej, nie rezygnując z roślinnego odżywiania.
Czym jest gotowy plan dietetyczny ? To rozwiązanie dla osób, które chcą zmienić obecną dietę, lecz nie chcą lub nie mogą skorzystać z indywidualnego, spersonalizowanego programu. Pokazuje, z czego powinny składać się zdrowe posiłki i jakie porcje są prawidłowe.
Proponowany gotowy jadłospis ketogeniczny miesięczny ułożony został w oparciu o najnowsze rekomendacje i zalecenia dietetyczne dotyczące diety ketogenicznej . W jadłospisie znajdziesz różnorodne przepisy na odpowiednio zbilansowane posiłki .
Plan zakłada 4 posiłki dziennie, z których jeden skonstruowany jest tak, aby osoby preferujące większą częstotliwość , mogły podzielić go sobie na dwa, uzyskując w ten sposób 5 posiłków dziennie.
Skorzystaj z darmowego internetowego kalkulatora, aby wyliczyć kaloryczność diety, która będzie dla Ciebie najlepsza lub skorzystaj z mojej pomocy, kontaktując się mailowo dietetyk@lbdiet.com.
Możesz skorzystać również z gotowego jadłospisu 3-miesięcznego, 2-miesięcznego, 2-tygodniowego i tygodniowego. Zerknij do oferty!
Dieta ketogeniczna,z ang. LCKD(low-carb ketogenic diet), należy do grupy diet niskowęglowodanowych. Większość diet niskowęglowodanowych, jak dieta Adkinsa, Dukana, Kwaśniewskiego, zakładają dzienne spożycie węglo-wodanów na poziomie nieprzekraczającym 130 g dziennie. W diecie ketoge-nicznej najczęsciej przyjmuje się jedno z dwóch założeń:
I. Dzienne spożycie węglowodanów poniżej 50 g LUB
II. Całkowita ilość kalorii przyjętych z diety nie przekracza 10% .
Badania dowodzą, że diety niskowęglowodanowe przynoszą szybszą redukcję masy, większy wzrost stężenia dobrego cholesterolu HDL i znaczniejszy spadek stężenia triglicerydów. (Oraz spadek stosunku triglicerydów do HDL). Długoterminowo dieta ketogeniczna, niezależnie od aktywności fizycznej, wpływa na wybór substratu energetycznego na poziomie ekspresji genów. W energochłonnych narządach, sercu i mięśniach szkieletowych powoduje zwiększenie ekspresji genów związanych z wykorzystaniem lipidów.
Inne badania sugerują, że dieta ketogeniczna poprzez ograniczenie cukru działa protekcyjnie na choroby sercowo-naczyniowe(CVD). Chroni głównie przed tymi występującymi w związku z mechanizmami obejmującymi subkliniczne zapalenie. Występuje związek między wybranymi składnikami diety. Cukry wpływają dodatnio, z kolei wielonienasycone kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy ujemnie na stężenie białka C-reaktywnego (odpowiada ono za reakcje zapalne).
Co więcej, zauważono pozytywny wpływ diety ketogenicznej na chorych na Alzheimera, obserwując złagodzenie objawów i poprawę zdolności poznawczej. Coraz częściej pojawia się określenie tej choroby tzw. cukrzycą typu III, wykazując korelację wysokiego stężenia węglowodanów na rozwój choroby.
Diety niskowęglowodanowe okazują się skuteczne w terapii niektórych nowotworów, zwłaszcza glejaków. Jednak nieprawidłowo zbilansowane, mogą prowadzić do poważnych niedoborów witamin i minerałów. Dlatego osoby na początkowym etapie diety powinny skorzystać z wiedzy i pomocy profesjonalisty, dietetyka lub lekarza.
- Producenci