• O nas

Witaj!

Krótko o mnie: nazywam się Jessica. Proponuję swoją pomoc jako czynny zawodowo

dyplomowany dietetyk kliniczny i dietcoach

prowadzący dietoterapię, konsultacje, szkolenia, wykłady i warsztaty indywidualne, grupowe oraz szerzący wiedzę pod postacią e-booków o tematyce dietetycznej.

Działam pod marką Jedzenie Na Zdrowie i ZJessZrozumiesz.

Blog "www.jedzenienazdrowie.pl" (wcześniej ” Life Balanced Diet ”) powstał jako efekt mojej wieloletniej pasji do zagadnień  zdrowia człowieka, skrytej duszy naukowca ( pobudzonej 3 letnią przygodą na wydziale Biofizyki Uniwersytetu Śląskiego) i jednocześnie przeświadczenia, że nauka powinna być lekka i przyjemna, dostępna dla każdego i możliwa do wprowadzenia w codzienne życie, aby mogła owocować jego lepszą jakością. Postanowiłam więc wykorzystać swoją już zdobytą wiedzę oraz  umiejętności selekcji i wyszukiwania najświeższych rzetelnych danych, aby każdy z Was mógł z nich na co dzień czerpać.

W CZYM SIĘ SPECJALIZUJĘ

  • żywieniu onkologicznym, wspomagającym terapię chorób nowotworowych oraz w profilaktyce nowotworów

  • dietoterapii schorzeń o podłożu neurologicznym, 

  • dietach ketogenicznych w ujęciu terapeutycznym (również w wersji wegańskiej i wegetariańskiej)

  • odżywianiu ograniczającym spożycie mięsa jako profilaktyka chorób cywilizacyjnych

  • w wegetariańskich i wegańskich dietach  dla każdego (zarówno w celach terapeutycznych jak  i w ramach stałego stylu żywienia)

  • terapii dietetycznej chorób cywilizacyjnych i schorzeń metabolicznych  (m.in. Otyłość, nadciśnienie, insulinooporność).

 …bowiem oprócz bycia autorką niniejszego bloga, autorką książek dietetycznych  “Ketogeniczna dieta Roślinna”. jestem czynnym dietetykiem klinicznym i dietcoachem w JedzenieNaZdrowie. Dietetyk kliniczny. 

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

zdobywałam podczas studiów na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, licznych rekomendowanych szkoleniach i kursach z zakresu dietetyki klinicznej, psychodietetyki, dietoterapii i dietetyki w sporcie .

Wciąż poszerzam swoją wiedzę poprzez udział w wysokiej jakości szkoleniach oraz dociekliwie śledząc wyniki najświeższych badań naukowych, w oparciu o które powstają artykuły publikowane na blogu.

 

Moją misją jako dietetyka jest szerzenie idei zdrowego odżywiania , prowadzącego do dobrego samopoczucia, wyglądu i witalności oraz idei, że  dieta nie musi być monotonna, że można w smaczny sposób schudnąć i utrzymać sylwetkę. Toteż promuję  dietę obfitującą w warzywa i owoce jako najbardziej odżywczą, a jednoczenie o najbardziej pozytywnym wpływie na nasze środowisko, którego dobry stan jest równie ważny dla naszego zdrowia i szeroko rozumianego dobrobytu. Jednak w swojej pracy nie zamykam się na żadne schematy, do każdego pacjenta podchodzę  indywidualnie, dostosowując dietę i terapię zgodnie z indywidualnymi potrzebami, jestem otwarta na różne rozwiązania.  

Jestem też propagatorką naturalnej aktywności fizycznej, która z założenia powinna być spontaniczna i sprawiać nam przyjemność. Co wynika z faktu, że sama w wolnym czasie uwielbiam  tańczyć, jestem miłośniczką spacerów i wycieczek rowerowych. Ostatnio systematycznie próbuję nowych dla mnie dyscyplin, mając nadzieję że któraś stanie się moją kolejną pasją.

Zakres współpracy zakłada zarówno planowanie posiłków, układanie jadłospisów i planów treningowych  jak również edukację żywieniową i stylu życia pacjenta.

Oczywiście, współpracuję również z pozostałymi (poza wymienionymi) pacjentami, nie boję się “skomplikowanych przypadków”. Dlatego jeśli borykasz się z problemem innym niż wymienione, zapraszam do kontaktu, chętnie Ci pomogę!

Jak wspomniałam na początku, prowadzę szkolenia i indywidualne konsultacje online oraz szkolenia, wykłady i warsztaty dla grup.

DIETA SPERSONALIZOWANA ONLINE to główna forma współpracy.

Co składa się na dietę spersonalizowaną?

–indywidualny jadłospis uwzględniający upodobania i tryb życia
-wykaz produktów i potraw wraz z listą zakupów
-schemat żywienia i przepisy
–zalecenia dietetyczne.

Przygotowanie do konsultacji:

1.Dzienniczek żywieniowy-  przygotuj listę produktów, które spożyłeś/aś w ostatnich 3-4 dniach, wraz z ilością produktu. Nie pomijaj żadnej kosteczki czekolady i nie zapomnij  również o spisaniu napojów! Dzienniczek znajdziesz w zakładce „do pobrania”.

2.Kwestionariusz osobowy-  znajdziesz go w zakładce „do pobrania”.

3.Dołącz wyniki ostatnich badań morfologicznych.  Jeśli nie posiadasz takich, nie stanowi to problemu, jednak dobrze, jeśli w późniejszym czasie możesz takie wyniki dosłać.

Z punktu widzenia postępowania dietetycznego istotne są następujące wyniki badań:

-morfologia (badanie ogólne krwi)
-lipidogram (cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy)
-glikemia na czczo
-hormon tyreotropowy (TSH), a jeśli masz stwierdzoną chorobę tarczycy, wykonaj lub prześlij ostatnio wykonywany cały panel tarczycowy ( TSH, ft3, ft4,antyTPO, antyTG, CRP, OB)
-panel wątrobowy ( ALT, ASP, ALP)

 

JADŁOSPISY

Jeśli chcesz spróbować konkretnego rodzaju diety ( ketogeniczna, paleo, wegańska) i uważasz, że nie potrzebujesz diety spersonalizowanej, jedynie potrzebujesz wskazówek do wybranej przez siebie wersji diety, możesz skorzystać z gotowego jadłospisu dopasowanego do Twojego zapotrzebowania kalorycznego. Co istotne, zdecydowanie mniej polecam tą formę odchudzania, gdyż nie każda dieta jest odpowiednia dla każdego organizmu, stąd analiza przypadku przez dietetyka jest istotnym elementem procesu odchudzania.

Jeżeli mimo to jesteś zdeterminowany, zaopatrzyłeś się w odpowiednią wiedzę lub po prostu chcesz spróbować nową dietę, to rozwiązanie jest dla Ciebie. Wejdź zatem w zakładkę “sklep” a następnie  “gotowe jadłospisy” , wybierz interesującą Cię dietę wraz z odpowiednią kalorycznością i odbierz gotowy jadłospis.

KONSULTACJE DIETETYCZNE / COACHING DIETETYCZNY ONLINE, E-PORADNICTWO

Konsultacje dietetyczne / Coaching dietetyczny to edukacja pacjenta w zakresie dietetyki i zdrowego odżywiania. Jej przewagą nad gotowymi jadłospisami jest to, że polega na dialogu pacjenta z dietetykiem, podczas którego dietetyk pomaga pacjentowi zrozumieć popełniane błędy dietetyczne, naprowadza i pomaga zwalczyć problem.

Taki E-coaching odbywa się poprzez Skype (możliwość sesji z wideokamerą i bez, jeśli pacjent czuje opory przed kamerą), na prośbę pacjenta również poprzez Messenger FaceTime i inne dostepne komunikatory. Zaleca się minimum 3- 5 sesji w procesie coachingowym, gdyż pozwala to na dogłębną analizę przypadku i skuteczniejszą terapię. Natomiast liczbę sesji pacjent może zwiększyć lub zmniejszyć, w zależności od  odczuwanej potrzeby. Aby skorzystać z konsultacji dietetycznych, skontaktuj się mailowo lub kup dowolną ilość sesji w zakładce “sklep”.

Zapraszam do sekcji JAK SKORZYSTAĆ Z OFERTY